errands.co.il

מעקב משלוחים - לדעת בכל רגע איפה המשלוח שלכם נמצאתשכחו מהימים בהם נאלצתם לברר בטלפון איפה נמצא המשלוח ששלחתם. באמצעות מעקב משלוחים, אתם יכולים לדעת בכל שלב איפה הוא נמצא


מעקב משלוחים מתבצע על ידי
חברות שליחויות רבות מאוד במשק: החל מדואר ישראל, דרך UPSו-FEDEX, וכלה בחברות קטנות יותר כמו WEB2SHOPS ואחרות.

בשורות הבאות מעט על הטכנולוגיה, המחירים והאפשרויות של מעקב משלוחים, בין אם אתם משתמשים בקבלני משנה, דואר שליחים עצמאי או כל פתרון דיוור אחר.


זיהוי המוצר- אפשרויות

הבסיס של מעקב משלוחים הוא אמצעי זיהוי מוצר. כיום קיימות שלוש שיטות זיהוי מוצר נפוצות:


זיהוי אנושי על ידי מספר- עקב כמות המוצרים הגדולה בה מטפלות חברות שליחויות לרוב, והצורך בזמן אנושי יקר ערך להכניס את המספרים הארוכים, שיטה זו כמעט ולא בשימוש אלא כאשר מדובר על דואר שליחים ייחודי.

RFID- ראשי תיבות של זיהוי באמצעות רדיו. הרעיון הוא השתלה של מעגלים זעירים (צ'יפים) המשדרים אות כאשר מקרבים אליהם שדה מגנטי (שמשרה יצירת שדה חשמלי, שגורם לשידור האות).

מעקב משלוחים


הפתרון הזה מאפשר זיהוי מדוייק, מהיר ביותר, וללא צורך במקור מתח במעגל החשמלי שעל המוצר (ולכן מדובר באמצעי זיהוי בלתי מתכלה), גם ממרחק וללא צורך בתאורה.
בעבר היה פיתרון זה יקר ביותר, אולם התקדמות טכנולוגית הורידה את המחירים לפחות מ-0.3 שקלים ליחידה, ולכן חברות רבות מתחילות להשתמש בו, ביניהן UPS.

ברקוד- הברקוד עושה שימוש ביכולתם של מערכות קריאה אופטית לפענח את החזר האור שמתקבל לאחר הארה במקור אור הומוגני (בדרך כלל לייזר) לכדי קוד של אחדות ואפסים, מה שמאפשר זיהוי של מספרים ארוכים מאוד (10-20 ספרות אצל רובן של חברות שליחויות גדולות) בפחות מחצי שניה.

קיימות שלוש טכנולוגיות עיקריות ליצירת קוד הברקוד:

  • לייזר- הדפסה של מוצרים בכמויות גדולות מאוד, באלפים, ולכן בדרך כלל לא בשימוש בקונטקסט של מעקב משלוחים (אלא אם כן מדובר על מוצרים זהים, כמו מוצרי צריכה, ואזי המעקב נעשה בכמויות).
  • הזרקה- גם שיטה מקובלת בכמויות גדולות, אולם בגלל העמידות שלה נעשה בה שימוש גם בחלק מחברות השליחויות, לדוגמא FEDEXוEMS.
  • הדפסה טרמאלית- בשימוש בקרב חברות שליחים קטנות, כיוון שהציוד הדרוך ליצירה מינימאלי.


מעקב מיקום צי רכב

בנוסף לזיהוי המוצר בתחנות עצירה (במעבר בין אמצעי תחבורה שונים, בנקודות ביקורת, בחציית גבולות בינלאומיים וכו'), השיטה המקובלת על חברות שליחויות גדולות כנ"ל, מעקב משלוחים מודרני כולל גם מעקב בזמן אמת אחר אמצעי תחבורה שונים, ביחוד
שליחים.

השיטה הנפוצה ביותר המומלצת ביותר היא אמצעי איכון לוויני (GPS), המבוססים על רשת לווינית (הפתרון היקר יותר) או רשת GSM(הרשת הסלולארית).
מכשיר איכון לוויני המבוסס על רשת הGSM ניתן לרכישה בעלויות מינמאליות, כ-1600 שקלים (פרטים ראה כאן (http://www.bsecure.co.il/), ומספק נתוני עבודה טובים מאוד עם עלויות הפעלה מצחיקות: עלות של משלוח SMS בודד עבור כל איכון.


תוכנות בסיס נתונים

כמובן שכדי לאבד את כל הנתונים הרבים הללו ולאפשר ללקוחות וספקים לעקוב אחרי ההזמנות שלהם בצורה עצמונית, יש צורך בתוכנות ניהול בסיס נתונים יעילות.

חברות שליחויות גדולות מחזיקות צי של מתכנתים ליצירת התוכנה שמאחורי
מעקב משלוחים, אולם עבור חברות שליחים קטנות יותר, בהחלט מספיק להזמין עיצוב חד פעמי, הניתן לדוגמא לרכישה מותאמת אישית כאן http://www.alondbs.com/shipping.htm.


בספרו של תום פרידמן, העולם הוא שטוח, הוא מייחד פרק מיוחד לאופן בו חברות המשלוחים בארה"ב, השתמשו לנכון באינטרנט ובגלובילזציה לצורך מעקב משלוחים

 

 08/05/2011    errands.co.il
פורום שליחויות

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר errands.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 errands.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות שליחויות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום שליחויות
צריכים לבצע שליחות? תשאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם
אנחנו עובדים עם חברות שליחויות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
תדירות שליחות:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!